Kıbrıs Gıda İthalat ve Dağıtım  

About the author : admin

Kıbrıs Gıda İthalat ve Dağıtım  

Genel ithalat prosedürüne uygun dağıtım koşullarının yerine getiriliği Kıbrıs gıda ithalat ve dağıtım hizmeti, depolama, antrepo ve dağıtım sistemlerinde, tecrübe uzmanlıkla çalışmaktadır. Firmaların ürünlerini tıpkı kendi ürünüymüş gibi muhafaza ederek 7/ 24 güvenlik ve takip sistemlerini devreye sokmaktadır. Ürün listeleme, raporlama ve depolama işlemlerinden sonra dağıtımında da profesyonel hız ve destek sağlayacaktır.

Kıbrıs Gıda İthalat Ve Tedarik Zinciri  

İhracat ve ithalat koşullarının yerine getirilmesi için gerekli olan bütün işlemleri disiplinli ve profesyonel bir şekilde denetlemekte olan Kıbrıs gıda ithalat ve dağıtım hizmeti, tedarik zincirinin ilk halkası olan antrepo hizmetleriyle birlikte üretimden sonraki evrede bütün işlemleri yerine getirir. Depo koşullarının ve dağıtım koşullarının hazırlanması için uluslararası gümrük usulleri uygulanarak, gerekli olan bütün işlemler bir bir yerine getirilmektedir. Firmaya güven ve sigortalı bir şekilde hizmet vererek, ithalat alanında yurt dışı ve ihracat alanında yurt içi dağıtım işlemlerini takip sistemleriyle birlikte oluşturacaktır.

  • Tedarik zincirini firma ve müşteri eksenli oluşturmaktadır.
  • 7/ 24 güvenlik ve acil durum kanalları açıktır.
  • Depolama alanı, depolanacak ürüne göre hazırlanarak, temizlik ve hijyen odaklı yaklaşımlara yer verilir.
  • Gıda türüne ve saklama koşullarına göre depolama alanı hazırlanır.
  • Gıda türüne ve depolama koşullarına göre dağıtım zinciri, güzergahı ve araçları hazırlanacaktır.

Kıbrıs Gıda İhracat Ve Tedarik Zinciri 

İhracat alanında dağıtım sistemleri, ürünün depolanmasından itibaren tarih ve barkod üzerinden takip sistemi oluşturularak, tüketiciye ulaştırılmaktadır. Gıda ürünü katı, sıvı ve kuru olması üzerine paketleme ve paletle raflı sistemler kullanılarak ayrıştırılmaktadır. Ürünlerin tarih ve ürün içeriği ayrımları yapılarak, faaliyet alanı üzerinden dağıtıma çıkarılmaktadır. Profesyonel hizmet anlayışıyla birlikte Kıbrıs gıda ithalat ve dağıtım hizmeti sigortalı işlemleri yerine getirir.

  • Ürün tedarik zinciri, ürünün tarihi ve barkod numarası üzerinden takip edilerek uygulanmaktadır.
  • Gıda ürünü yurt içi ve yurt dışı koşullara göre yolculuk süresi hesaplanarak, disiplin ve düzen içinde dağıtıma çıkarılır.
  • Gümrük ve yurt içi ticaret alanlarına göre koşullara öncelik verilerek, yasal yöntemlerle işlemin tamamlanması sağlanır.

Evrak kaydı, ürün kaydı ve dağıtım takibi yapılmaktadır.

Kıbrıs Gıda Depolama Ve Dağıtım Hizmetleri 

Sağlık sertifikası, etiket örneği ve içerik sertifikasıyla birlikte proforma fatura işlemlerinin de bir araya getirilerek uygulamada yer alması gereken Kıbrıs gıda ithalat ve dağıtım hizmeti, yurt dışına giriş ve çıkışlarda gerekli olan bütün işlemlerin tamamlanması sonucunda tüketiciye ulaştırılacaktır. Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı tarafından ithal izni olan depolama ve dağıtım hizmetlerinde, ürünün dağıtım ve depolama koşullarına göre muhafaza edilmesi önemlidir. Zamandan ve paradan tasarruf edebileceğiniz bu işlemler, sağlıklı koşullarda tedariğin oluşmasında destek olacaktır.

Kıbrıs Tedarik Zinciri Hizmetleri  

Tedarik zincirinde önemli olan koşulların hazırlanması için teknolojiden ve disiplinden yararlanılması gerekmektedir. Kıbrıs gıda ithalat ve dağıtım hizmeti kapsamında öncellikle takip, etiket ve barkod sistemleri oluşturularak depolama alanından sonra dağıtım alanına geçişte ürünlerin seyahatleri dikkate alınmaktadır. Dağıtımda, gıdanın muhafaza edilmesi gerektiği gibi korunması, soğuk, sıcak ve kuru araç depolarında bekletilerek, dağıtım uzaklığının da hesaplanması önemlidir. Ürünler zarar görmeden kısa zamanda tedarik zincirinin tamamlanmasıyla tüketiciye ulaşacaktır.

Kıbrıs Gıda Dağıtım Takip Sistemleri  

Kıbrıs tedarik zinciri, dağıtım sistemleri ve takip sistemleri birbirine bağlı halkalardır. Müşterinin % 100 memnun kalacağı şekilde düzenlenmiş olan sistemlerde, gıda ürünün koşullarına göre takip edilerek, tarihi, tazeliği ve dağıtım süresi hesaplanarak müşteriyle raporlamayla bilgilendirme yapılacaktır.  Takip, rapolarama ve tarih sıralama sistemleri depolama alanı için de geçerlidir.