Kıbrıs Gıda Depolama

About the author : admin

Kıbrıs Gıda Depolama

Yiyecek ve içecek depolama, lojistik ve perakende satış hizmeti kapsamında, haftalık ve aylık olarak düzenlenmektedir. Geniş depolama alanlarına sahip Kıbrıs gıda depolama alanı, taze ve kuru gıda depola hizmetiyle, tüketiciye ulaştırılmak üzere muhafaza şartlarını sağlık koşullarına göre yerine getirecektir. Lojistik hizmetler, yiyeceklerin depolanmasında garantili bir süreç izleyerek, tüketim alanına hazır bir şekilde güvenli depolanacaktır.

Kıbrıs Kuru Gıda Depolama 

Endüstriyel ve ticari faaliyetler için kullanılmakta olan gıda depolama alanı, geniş ve planlı çalışmalarla mümkündür. Kuru gıdalar, serin ve nemsiz ortamda muhafaza edilerek uzun süre dayanıklı kalabilir, yiyeceklerin zarar görmemesi sağlanır. Yiyeceklerin değerlerinden ve firmanın marka uygulamalarından ayrılmadan, işbirliği yapılmaktadır. Kıbrıs gıda depolama kuru gıda, bakliyat ve baharatların muhafazası için geniş bir alana sahiptir.

 • Gıdaların paketli ve raflı bir şekilde düzenlenmesi sağlanır.
 • Güvenli depolamayla yiyeceklerin tüketim alanında sağlıklı koşullarla bekletilmesi için ön hazırlık yapılmalıdır.
 • Lojistik ve ticaret faktörlerine göre depolanacak dönem içerisinde sigortalı bir çalışma disiplini uygulanır.
 • Kullanılmaya, satışa ve yemek sektörüne uygun şekilde depodan çıkarılır.

Kıbrıs Taze Gıda Depolama 

Yeni hasat edilmiş gıdalar, soğuk ve serin depolama alanlarında yer almalıdır. Yiyeceklerin zarar görmeden kısa dönemli depolanması sağlanırken, taze yiyeceğin tüketim alanına sunulabilecek şekilde muhafaza edilmesi gerekmektedir. Buharlı serinletme yöntemleri ile tazeliğin uzun kalabilmesini sağlayacak yöntemlere yer verilmektedir. Soğutma derecesinin 4 derece ile 40 F’nin üzerinde olması gereken durumlara göre taze gıdaların güvenli depolanması sağlanmaktadır. Termometre ve depo sıcaklığını ölçen cihazlarla, bakteri ve mantar oluşumlarına karşı önlemler alınarak % 100 hijyen alanı oluşturulmuştur.

Hijyen kurallarına katı bir uygulamayla, taze yiyeceklerin temiz ve sağlıklı bir şekilde lojistik alanda aynı zamanda ticaret sektöründe kullanılmasına olanak verilmektedir. Kıbrıs gıda depolama hizmeti kapsamında bütün süreç, tecrübe, üstün depolama cihazları ve disiplinle uygulanmaktadır.

Kıbrıs Hayvansal Gıda Depolama 

Hayvansal gıdalar, soğuk ve serin depolama alanlarında düzenli olarak kontrol edilmelidir. Et ve et ürünleri sıcaklık derecesi yüksek tutularak, üstün hijyen koşullarında muhafaza edilmeli, cihaz ve depolama koşulları da bu şartlar altında uygulanmalıdır. Kıbrıs gıda depolama hizmeti, dondurma ve buzdolabı depolama alanlarıyla, geniş yiyecek stoku oluşturmaktadır.

 • Et ve et ürünlerinin soğuk depo alanında muhafaza edilmesi sağlanır.
 • Her depolama işleminden sonra iç alan temizlenerek yeni gıda ürünlerine hazırlanır.
 • Depolama alanının kapakları sıkıca kapatılarak, dış etkilerden korunur.
 • İzolasyon yöntemleriyle sıcaklığın stabil kalması sağlanır.
 • Güvenli depolama kullanılarak, et ve et ürünleri için sıcaklık yönergesine uygun şekilde derecelendirme kullanılır.
 • Cihazlarla düzenli olarak ölçüm yapılır, depo alanındaki bakteri ölçümü, soğukluk derecesi kontrol edilir.
 • Elektrik kesintisine karşı ikinci ve üçüncü jeneratör sistemleri kullanılarak, kesintinin yaşanmaması sağlanır.

Kıbrıs Sıvı Ve Katı Yağ Depolama 

Yemeklik yağlar, endüstriyel yağlar ve kişisel bakım yağları da dahil olmak üzere bitkilerden elde edilen yağların, sertleşme olmadan markanın özelliklerine göre muhafaza edilmesi gerekmektedir. Kıbrıs gıda depolama hizmeti kapsamında, ayçiçek yağı, hindistancevizi yağı, fındık eve fıstık yağı, zeytin yağı ve aspir yağı depolamaları yapılmaktadır. Raf ömrüne göre muhafaza edilmesi gereken yağlar, depolama alanındaki sıcaklık değerlerine göre ayrılarak depolanmaktadır.

Yiyecek Rotasyonu Hizmeti 

Gıda rotasyonu, yiyeceklerin mümkün olan depolama ömrüne göre depolanmasında yardımcı olmaktadır. Tarih sıralaması, depolama derecesi ve ömrü üzerinden katkı sağlarken, güvenli depolama alanın oluşturulması sağlanmaktadır. Uzman ve tecrübeli depolama hizmeti kapsamında, Kıbrıs, kuru, taze, et ve et ürünleri ile yiyecek rotasyonu üzerinden depolama hizmeti verecektir.